MLS Football Jersey
Kt. Bir 13th, 2024

Visuomenėje, kuri šiandien siekia sveikatos ir gyvybingumo, mankšta ne tik laikoma svarbia sveikatos priežiūros dalimi, bet ir būdą mėgautis gyvenimu bei stresą.Tačiau kai kurie žmonės gali patekti į priklausomybės nuo sporto dilemą ir pranokti sveikatos ribas.Šiame straipsnyje bus nagrinėjami tinkamų pratimų pranašumai, kaip įvertinti, ar per didelis pratimas, žala, padaryta dėl per didelių pratimų, ir kaip išvengti per didelių pratimų.

Tinkamų pratimų pranašumai:

Tinkamas pratimas suteikia daug naudos fizinei ir psichinei sveikatai.Visų pirma, mankšta gali sustiprinti raumenų jėgą ir ištvermę, skatinti kaulų sveikatą ir užkirsti kelią lėtinėms ligoms, tokioms kaip širdies liga ir hipertenzija.Antra, mankšta padeda išlaikyti sveiką svorį ir formuoti gerą figūrą.Be to, mankšta gali pagerinti psichinę sveikatą, sumažinti nerimą ir depresiją bei pagerinti savęs vertę ir laimę.

Kaip įvertinti, ar pratimas yra per didelis:

Nustatykite, ar mankšta turi atkreipti dėmesį į asmens fizinę būklę ir reakciją.Pirma, pakluskite kūno signalui.Jei jaučiate per didelį nuovargį, nuolatinį skausmą, sąnarių diskomfortą ar sumažėjusią miego kokybę, tai gali būti per didelis pratimų požymis.Antra, atkreipkite dėmesį į psichologinę ir emocinę būseną.Jei jaučiate nerimą, irzlų ar nusivylę nesugebėdami mankštintis, gali tekti ištirti, ar per daug mankštos.Galiausiai stebėkite sporto įtaką kitiems gyvenimo aspektams, pavyzdžiui, tai, ar tai daro įtaką darbui, socialiniam gyvenimui ar šeimos santykiams.

Veiksniai, sukeliantys per didelius pratimus:

1. Ilgos ilgalaikio didelio intensyvumo pratimas: Per didelis ar didelio intensyvumo sportas atneš per daug apkrovos kūnui, viršijant kūno toleranciją.Pavyzdžiui, ilgą laiką sunkūs aerobiniai pratimai, tokie kaip bėgiojimas, plaukimas ar važiavimas dviračiu ir kt.

2. Nepagrįstas treniruočių planas: Per didelis pratimų ar poilsio laiko trūkumas mokymo plane taip pat gali sukelti per didelį pratimą.Neturėdamas pakankamai atsigavimo laiko, kūno negalima visiškai suremontuoti ir atkurti, o nuovargis ir pažeidimai yra linkę kauptis.

3. Per didelis pakartokite tuos pačius veiksmus: kai kurie judesiai turi pakartoti tuos pačius veiksmus, tokius kaip sunkumų kilnojimas, tenisas ir kt. Jei tie patys veiksmai bus atliekami dažnai, tai sukels per daug raumenų, raiščių ir sąnarių naudojimo tam tikrose dalyse, didėjant didėjant, didėjant, padidindamas žalos rizika.

4. Netinkama įranga ir laikysena: Naudojant netinkamą sporto įrangą arba naudojant neteisingą judesio laikyseną, taip pat gali būti per daug.Pvz., Bėgimas netinkamais bateliais, kad galėtų bėgti, padidins pėdos ir kelio sąnarių sužalojimų riziką.

5. Pritaikomumo ir progresyvumo trūkumas: Svarbu prisitaikyti prie kūno palaipsniui didinant mankštos stiprumą ir laiką.Jei per daug noriai pasiekti ar praleisti adaptacijos etapą, nesunku sukelti per daug mankštą.

Per didelis pratimų poveikis:

Atliekant didelę bėgią, kad būtų galima bėgti kelio sąnario traumą, kaip pavyzdys.Kiekviename etape kūno svoris praleidžiamas per kelio sąnario sąnarį, o didelis svoris padidins sąnario apkrovą, kad padidės, todėl padidės sąnario slėgis, susilpnėja raumenų stiprumas ir stabilumo sumažėjimas.Bėgimo proceso metu, jei sąnario stabilumas yra prastas, kelio sąnario rizika atlaikys nenormalią galią, kuri padarys žalą.

Per didelis pratimas gali padaryti įvairių fizinių ir psichologinių žalos.Fiziniame lygmenyje per didelis nuovargis ir fizinis per didelis stresas gali sukelti trauminę pažeidimą, pavyzdžiui, raumenų padermę, artritą ir lūžius.Be to, per didelis mankšta gali pakenkti imuninei sistemai, endokrininiams sutrikimams ir net gyvybei.Psichologiniu lygmeniu per dideli pratimai gali sukelti tokias psichologines problemas kaip anoreksija, savaiminis ir priverstinis elgesys.

Kaip išvengti per didelių pratimų:

1. Palaipsniui padidinkite mankštos intensyvumą: neskubėkite nuo pat pradžių per daug dirbti.Pradedant nuo lengvesnio mankštos intensyvumo, palaipsniui didėjant.Suteikite savo kūnui visą darbo dieną, kad galėtumėte prisitaikyti ir prisitaikyti prie naujų krovinių.

2. Klausykite kūno signalo: Klausykite kūno signalų ir atsiliepimų, ypač nuovargio, skausmo, raumenų skausmo ir kt.Jei jaučiate akivaizdų skausmą ar diskomfortą, turėtumėte sumažinti ar sustabdyti mankštą ir suteikti kūnui pakankamą poilsio ir atsigavimo laiką.

3. Reguliarus poilsis: pagrįstas išdėstymo laikas yra raktas, siekiant išvengti per didelių pratimų.Suteikite pakankamai laiko remontuoti ir atsigauti.Fiksuotą poilsio dieną galima nustatyti savaitės plane ir įsitikinti, kad kiekvieną dieną yra pakankamai poilsio laiko.

4. Individualizacijos planas: suformuluokite individualizuotą mankštos planą ir sureguliuokite apkrovą ir dažnį pagal savo fizines sąlygas, sveikatos būklę ir judesio tikslus.Tai gali apimti įvairius mankštos metodus, tokius kaip aerobiniai pratimai (bėgimas, greitas vaikščiojimas, plaukimas, dviračių sportas ir kt.) Ir jėgos treniruotės (sunkumų kilnojimas, įrangos treniruotės ir kt.), Taip pat kitos sportinės formos (joga, šokis, šokis, šokis,. ir tt).Įvairus mankštos metodas gali padidinti linksmybes, vengti monotonizmo ir visapusiškai mankštintis.

5. Subalansuotas mankšta ir poilsis: Nedaugingai atlikite didelio intensyvumo mankštą, kad kūnas suteiktų visą poilsio laiką.Galite apsvarstyti galimybę pridėti lengvų pratimų kasdienėje veikloje, pavyzdžiui, vaikščiojimą, tempimą ir kt., Kad skatintumėte kraujotaką ir atpalaiduotumėte raumenis.

6. Dietos ir drėgmės vartojimas: Svarbiausia yra gero dietos ir drėgmės palaikymas, kad būtų išvengta per didelio mankštos.Užtikrinkite pakankamai mitybos ir energijos, kad palaikytumėte mankštą, ir laiku papildyti vandenį, kad būtų išvengta dehidratacijos ir fizinio nuovargio.

7. Nustatykite sveikatos psichologinę koncepciją: teisingai supraskite mankštos ir fizinės sveikatos ryšį, nesiimkite mankštos kaip privalomo ar skubumo šaltinis.Pamatykite pratimą kaip būdą mėgautis ir pagerinti gyvenimo kokybę.Ugdykite teigiamą mentalitetą ir tikėkite, kad nuosaikus pratimas daro teigiamą poveikį fizinei ir psichinei sveikatai.

8. Profesionalaus patarimo ieškojimas: jei turite specialią sveikatos būklę ar konkrečias rekomendacijas, geriausia pasitarti su profesionaliu gydytoju ar kūno rengybos treneriu.Jie gali pateikti individualizuotus pasiūlymus ir patarimus, pagrįstus jūsų situacija.

Apibendrinant:

Tinkamas pratimas turi didelę naudą fizinei ir psichinei sveikatai, tačiau per didelis mankšta gali padaryti didelę žalą.Turime žinoti apie individualius skirtumus ir savo ribas, pagrįstai vertinti ir kontroliuoti judėjimo dažnumą ir stiprumą.Tik išlaikydami vidutiniškai ir subalansuotą, galime tikrai džiaugtis mankštos linksmybėmis, atsižvelgiant į ilgalaikį fizinės ir psichinės sveikatos vystymąsi.

MLS Football Jersey