MLS Football Jersey
Pn. Bir 14th, 2024

Liežuvio patarimas · Anxi

Persimonas (persimonas)

Chengxiang Town Hou’an

Hou’an Chengxiang mieste

Hou’ano persimonų vaisiai garsūs.Tiesą sakant, „Anxi Persimmon“ gamybos vieta yra ne tik vyras Hou’ane.„Hou’an Persimmon“ turi minkštą tekstūrą ir skanų skonį;

Persimonų medžiai yra pasodinti priešais namus Hou’ano plytų kaimo priekiniuose namuose.Persimonų medžių auginimas ir persimonų vaisių perdirbimas taip pat turi daugybę praktinių patirties.Kaimas augina Persimonų sodinukus iš medžio, o vaikų santuoka, artimieji ir draugai plinta į netoliese esančius kaimus ir tęsiasi keliuose „Anxi“ miestuose.Apdoroti persimonai yra labai populiarūs rinkoje.

Ryžių miltai

Ežeras

Ežeras

„Hutou“ ryžių makaronai yra tradicinės specialybės ežere.Ežero galva yra nedidelis baseinas su gražiais kalnais ir upėmis.Remiantis istoriniais įrašais, maždaug 29 -erius Jiajingo metus (1550 m.) Mingo dinastijoje, Yang Shuangli pradėjo gaminti Yang Shuangli, Huyi miestelio kampelis (dabar trijų Tangtou kaimo miestelių kampelis) ir turi A ir turi A ir turi Trijų Tangtou kaimo miestelių kampą ir turi A ir turi A ir turi Trijų Tangtou kaimo miestelių kampą ir turi A ir turi trijų Tangtou kaimo miestelių kampą) ir turi A ir turi Trijų Tangtou kaimo miestų kampą ir turi. Istorija daugiau nei 450 metų.Dauguma Fushou, Tangtou, Qianshan, Ximei ir kitų kaimų ūkininkų dabar gyvena daugybei ryžių makaronų.

Pagrindinės ežero galūnių ryžių makaronų žaliavos yra aukštos kokybės ryžiai.Apdorojimo procesas: Daugiausia 10 procesų, tokių kaip ryžiai, mirkyti ryžiai, šlifavimas, išdžiovinti, suspausti, suspausti, troškinti, dreifuojantis vanduo, milteliai, džiovinimas ir pakuotės.Jo produktai yra tokie pat balti kaip sniegas, kaip linija, tvirta kaip pavasaris ir smulkiai pagaminti.Lake -galvos ryžių makaronai yra lankstūs, kepti ir kepti, kietus, bet ne sutraukiančias, laisvas, bet ne supuvęs.

Sūrus bambuko šaudymas

Ežeras

Ežeras

Vidurio rudens festivalyje ežerai mėgsta garuoti sūdytus bambuko ūglius.Sūdytus bambuko ūglius sudaro dvi dalys: išorinė oda ir įdaras.Pagrindinės išorinės odos žaliavos yra gurkšnojami ryžiai, purpuriniai chrizantemos ir rudos spalvos cukraus;Sūdytos bambuko ūgliai yra saldūs ir švelnūs, o įdaras yra sūrus, saldus ir sūrus, o aromatas kvepalus.

Maltostas

Ilga duobė

Ilgoje duobėje

Maltostas taip pat žinomas kaip „cukrus“.Produkcija turi ilgą istoriją.Sklando gandai, kad Čingo dinastijos metu (1644 ~ 1661) maltozės gamyba buvo pagaminta Changkengo ir Hengyango rajone, kuris buvo pagamintas daugiau nei 300 metų.Iki 1950 m. Kiekviena Xixi ir Hengyango šeima galėjo gaminti maltozę.Po 2000 m. Jis pamažu vystėsi nuo šeimos dirbtuvių iki didelių masto apdorojimo taškų.

Maltozės gamybos procesas yra unikalus ir beveik nuostabus.Jame gausu daug cukraus, kuris yra saldus ir skanus, skanus ir šiltas, maitinantis Qi, sustiprina blužnį ir skrandį.Produktų rinkodara apskrityje ir už jos ribų.Anot legendos, Qing dinastijos imperatorius Qianlong nuėjo į pietus nuo Jangdzės upės.Imperatorius Qianlongas buvo laimingas ir davė gongą.Atidarę gongus, galite keliauti į kaimą, kad parduodtumėte šį cukrų.

Taro krepšys

Ežeras

Ežeras

„Taro“ krepšys yra unikalus ežero užkandis.Taro krepšį sudaro dvi dalys: oda ir įdaras.Pagrindinės odos žaliavos yra balti ryžiai ir balti taro;Rugpjūčio mėn. Ruduo rudenį buvo didelis ir gaivus.Taro krepšiai yra sūrūs ir saldūs.Maisto, kuris atėjo ankstyvomis dienomis ankstyvomis dienomis, buvo sunku paragauti „Taro“ krepšių skanumo restorane, nes parduodamas „Taro“ krepšys gatvėje buvo parduodamas su dulkių laivu, o dabar jis pateko į restoraną ir restoraną.

Džiovinti marinuoti agurkai

drakonas

Longjuane

Anxi kaimo vietovėse visada buvo gausu garstyčių, ir beveik kiekviena šeima išaugo, tapdama pagrindine ūkininkų daržove, tačiau ji naudojama kaip garstyčių, kurias „Dragon Guan“ gamina vakarinėje Anxi dalyje.Longjuan garstyčios apima baltas garstyčias, violetines (juodas) garstyčias ir tt bet taip pat parduodamas įvairiose vietose.

„Longjuan“ marinatai yra skanūs ir gražūs, nepakartojami skoniai, platus, gerai žinomas.Jį galima virti atskirai, sumaišyti su kai kuriais pagardais, kad būtų galima virti sriubą, ir galima virti su kiauliena į „marinuotus“.Pietiniame Fujiano regione yra daugybė restoranų restoranų, o jame yra patiekalas „marinuoti agurkai“, kurį virta džiovintų chorinų marinuoti marinuoti agurkai ir pusiau riebi kiauliena.

Svogūnas

Ežeras

Ežeras

Svogūnų ežeras taip pat yra savotiškas vietos užkandis, kurį jam sunku paragauti.Yra du tipai, vienas yra žalių svogūnų ryžiai, o kitas – žalių svogūnų kviečiai.Pirmasis naudoja aukštos kokybės baltus ryžius kaip žaliavą.Pastarieji kaip žaliavos naudoja kviečius ir ryžius.Valgydami supjaustykite garuojamą pupą (ryžių kriketą, kviečių kriketą), kad užaugtumėte apie 10 cm ir 1,5 cm storio, o po to užtepkite auksinio žemės riešutų aliejaus ir „askaloninių aliejaus“, pagaminto iš askaloninių česnakų kepimo, sluoksnį. atsispindi, aromatas yra švelnus ir sklandus, kuris yra mylimas.

Balta

Ežeras

Ežeras

„Bai Yan“ taip pat vadinamas „生产“.Aukštos kokybės ryžiai pasirinkite aukštos kokybės ir klampos kaip žaliavos Vienodai išimkite didelę ir kietą, bet ne lipnią didelę grupę, o tada naudokite raižytus apskritus gangsterius, kad atspausdintumėte į apvalią baltą pupą.

„Bai Yan“ gaminamas visose „Anxi“ vietose, ypač ežero galvutės kokybėje, todėl jis žinomas kaip „Baiyu ežeras“.Nuo 1990 m. Baltosios 量 produkcija ir toliau didėjo, o stilius buvo novatoriškas.Rinkoje parduodamos baltos spalvos lėlės turi ir visą kūrinį, ir skyrių.

Shanzhen Doudou

Guanqiao Shanzhen kaimas

Guanqiao Shanzhen kaime

Shanzhen Doudan gaminamas Šanženo kaime, Guanqiao mieste.Nuo Mingo Hongwu kaimo (1368 ~ 1398) kaimas išaugino daugybę pupelių, mung pupelių, sojų pupelių, žirnių ir kitų pupelių.Kaimo gyventojai naudojo turtingas vietines žaliavas norėdami sugalvoti ir sukurti pupelių pluoštą (pupelių pluošto gamybą ankstyvu metu, paprastai vadinamu „pluošto pupelėmis“, taigi ir pupelių pluošto pavadinimu).Dabar gaminamos pupelių, mung pupelių, sojų pupelių, žirnių ir kt. Gaminimas.Pagrindiniai amatai yra šie: sumalkite visų rūšių pupeles į smulkius miltelius, įpilkite tam tikrą procentą vandens vandens, sumaišykite, susukite, susukite, minkykite ir supjaustykite, pabarstykite šiek tiek saldžių bulvių miltelių, kuriuose gaminami produktai.Ypač miltelių ir krovimo procesams.Šiame produkte gausu baltymų, mažai riebalų, gausu įvairių vitaminų; Unikalus skonis ir labai skanus.Po 1980 m. Gamyba ir toliau didėjo, o geriausius vidaus ir užsienio rinkas parduoda užjūrio kinų Pietryčių Azijos šalyse.

Raudoni nėriniai

drakonas

Longjuane

„Anying County kronika“ Qianlong iš Čingo dinastijos: „Raudoni 粬, ryžiai yra reikalas, jis gali gaminti raudonąjį vyną“. 200 metų.Raudoni svirpliai yra pagrindinės raudonojo vyno alaus žaliavos. Raudonas ir puikus raudonas vynas.Long Juano pagamintas raudonasis ir vynas visada buvo šeimos dirbtuvės, išskirtinis meistriškumas ir puiki kokybė, todėl jis tapo Long Juano specialybe.Raudonasis vynas yra švelnus ir saldus, turintis šiltą ir saldų skonį ir turi maitinamąjį poveikį.Nuo 1978 m. Longjuano raudonojo ir raudonojo vyno gamyba labai vystėsi.

Longjuano didelis pyragas

„Longjuan“ dideli pyragai yra panašūs į apvalią mėnulį, kaip ir gintaro spalvos, plonas odos įdaras, skonis, pilnas kvapo, neturi skonio.Tai yra aukštas „Anxi“ žmonių vertinimas, iš tikrųjų taip yra.Kaip mėsos pyragas, jis daro kvapnų žmonių skruostus.

F

Penglai

Penglai

Qianlongo „Anxi County Chronicle“ Qing Dinastijoje yra pagrindinės žaliavos, tokios kaip šviežias žiemos melionas ir balto smėlio cukrus.Pirmiausia šviežią žiemos melioną supjaustykite mažu colio laikikliu, pamirkykite jį kalkių vandenyje, nuplaukite vandeniu, pakartokite kelis kartus, tada įdėkite į puodą, įpilkite balto smėlio cukraus ir virkite kartu.Virimo metu šiluma turi būti kontroliuojama, kad būtų aukštos kokybės žiemos melionų cukrus.Žiemos meliono cukrus gaminamas visoje apskrityje, tačiau „Penglai“ pagamintas didelis žiemos meliono cukrus yra geriausia kokybė.„Penglai“ didelį žiemos melioną 1949 m. Rugsėjo mėn. Sukūrė Liu Chongfa, Pengyu gatvė.Be to, tai yra geras Zuo Yan ir dovanų produktas.

Pavasario pyragas

Ežeras

Ežeras

„Lakers“ blyno ritinėlius vadina „pavasario pyragu“.Taip vadinamieji pavasariniai pyragai valgomi anksti.Pavasario pyragai yra padalintos į dvi rūšis, vienas pagamintas iš kviečių šlifavimo minkštimo, o kitas pagamintas iš smulkių miltų.Pirmasis yra sudrebintas į pastą su kviečiais ir nuskambėja į keptuvę su mažu šaukštu, kad pakeptų į diskus.Šis pavasario pyragas yra labai kramtomas ir turi unikalų skonį.Pastarasis yra sumaišytas su smulkiais makaronais ir vandeniu į minkštą grupę, laikant ją ant rankos, ir sumaniai ir greitai nušluostyti į ugningą nuovirą, kad susidarytų pavasario pyrago oda.Tokia pavasario pyrago oda yra apvali kaip mėnulis, toks pat plonas kaip popierius, kietas kaip oda, ir ji negali būti kompetentinga naudoti ne tokiose vietose. nei buvęs.

Pavasario pyrago įdarą galima nustatyti pagal kiekvieną asmenį.Pavasario pyrago populiarumas yra labai ypatingas.„Kung Fu“ ant peilio avilo vadinamas kriketu, o virimo technologija sudeginama tik derinant „Kung Fu“ ant peilio, o virimo įgūdžiai gali pasiekti „Paplitusią pyragą“.

Oranžinis raudonas pyragas

„Chengzhen“ kortelė

„Chengzhen“ kortelė

„Chengzhen“ „Orange Cake“ prekės ženklas yra „Anxi Chengzhen Food Co., Ltd.“ produktas, kuris yra protėvių, šimtmečio prekės ženklo, specialybė.Čingo dinastijos (1875 ~ 1908 m.) Guangxu laikotarpiu Guanqiao Chiling Lin Weibian (žodis Jingyuan) atidarė „Chengzen“ parduotuvę, kad sukurtų „Chengzen“ oranžinį pyragą.

„Chengzhen“ oranžinis pyragas yra unikalus, su griežtu medžiagų pasirinkimu ir sudėtinga produkcija.Pagrindinės jo žaliavos yra glijingų ryžių, augalinio aliejaus, balto smėlio cukraus, krakmolo ir kt., Papildomi kitų ingredientų, kurie gaminami išskirtiniu perdirbimu, naudojimas.Produktas yra baltas, švelnus ir elastingas tekstūroje, saldus ir gaivus, bet ne lipnus dantis, unikalus skonis, turtinga mityba, tinkama seniems ir jauniems.„Zuo“ yra garsioji arbata ir giminaičių ir draugų dovanos, visi jie yra pranašesni, ir juos myli žmonės ir pamažu tampa garsiais pyragais.Mainais užjūrio kinų mainus, jis pamažu išplito į Pietryčių Azijos šalis ir turi aukštą reputaciją.

Ritinys

Ežeras

Ežeras

„Lake Head“ skonio užkandžiai yra pirmieji, kurie stumia „GUI Roll“, iki restorano, žemyn nuo užkandžių kioskelių, visi parduodami, kuriuos galima apibūdinti kaip elegantišką ir vulgarinę.Ežero galva turtinga šventė yra prastesnė už Guijuano trūkumą;Ežerų pasirinkimas yra išskirtinis, o gamyba yra išskirtinė.Pagrindinės žaliavos yra kiaulienos, askaloniniai česnakai, krevetės, saldžiųjų bulvių milteliai, pagardai ir kt.Visa spalvų plokštelė yra geltona ir oranžinė, kvapas kvepiantis, o kramtymas yra traškus ir traškus, todėl žmonės daro apetitą.Jei tai yra juodo acto ir Ouyang ežero kaimo ypatybė, skonis bus intensyvesnis, o skonis yra ypač unikalus.

Daugybė užjūrio kinų, gyvenančių užsienyje, kai jie grįžo namo valgyti ežero galvos, jie visi atsiduso: „Paragaukite garsių patiekalų pasaulyje, ir jūs vis tiek negalite pamiršti šeimos gimtajame mieste. Net jei galite nusipirkti kriketo, Tai nėra taip gerai, kaip Ouyang kaimas.

Baulfine

Ežeras

Ežeras

Anot legendos, Huadou Baiyu buvo pagamintas ankstyvojoje Čingo dinastijoje ir jo istorijoje buvo daugiau nei 300 metų.Ežero galvutė yra balta ir plonos formos, pavyzdžiui, sausainiai, balta tekstūra, išskirtinis meistriškumas, greitas virimo, sklandus įėjimas, be skonio, yra geras maistas vasarai ir vasarai.

Ežero galva valgoma virta sriuba.Vieris, baltas 白 yra baltas ir krištolas, o kvepiantis aromatas yra labai viliojamas, todėl žmonės nori į burną įkišti į burną; geras maistas.„Ežero galvutė“ yra gražiai supakuota ir lengvai nešiojama.

mandarinas

Ežeras

Ežeras

Kuo anksčiau buvo pagaminta Changkeng Township, ir jis buvo perduotas apskrityje.Dėl savo auksinės spalvos jis vadinamas „auksiniu“.Pagrindinės medaus apelsinų žaliavos yra dideli apelsinai ir cukrus.DA apelsinai gaminamas kalnuotose vietose ir yra laukiniai.Kiloje „Anxi“ yra pagrindinė vieta, ypač Changkeng, Lantian, Xianghua ir kituose miesteliuose, ir geriausios kokybės.

Medaus apelsinai yra apvalūs ir gražūs, auksiniai ir permatomi, saldūs ir skanūs, labai patrauklūs.Tai perduodama iš kartos į kartą.Nors produkcijos nėra daug, ji ​​gerai parduodama namuose ir užsienyje.

Džiovintos pupelės

Lian Doumi

Lian Doumi

Lian Dou Meidou gaminamas Liaomei kaime, Guanqiao mieste.Anot Legendos, Qing dinastijos gamyba (1796 ~ 1820) pradėjo gamybą, o jos istorija yra apie 200 metų.

Liansou Meidan visada dominavo šeimos dirbtuvėse.„Dryan“ naudoja aukštos kokybės sojų pupeles kaip pagrindinę žaliavą, turinčią tinką (ankstyviausią druskos halogeną, geriausią kokybę), aštuonkampę ir kt.Jo perdirbimo technologija yra: skalbimas pupeles, mirkytos pupelės, šlifavimas, verdimas, filtravimas, laikymas (dedamas tinkamas gipso kiekis), maišant ir pakuodamas 8 darbus.Jo produkto formos kubeliai, šviesiai geltoni arba balti, smulkios tekstūros, sandariai suspauskite rankomis, ir atkurs originalią formą po paleidimo; .Produktas yra gerai žinomas, o pasiūla trūksta.Po 1978 m. „Liansou Meiru“ gamybos procesas buvo patobulintas, o gamyba buvo sukurta.

MLS Football Jersey