MLS Football Jersey
Pn. Bir 14th, 2024

Neseniai Kinijos mitybos draugijos parašyta Kinijos mitybos draugijos parašyta „Mokslinių tyrimų ataskaitos (2021 m.) Ataskaita (2021 m.).

Yra daugiau įrodymų, kuriuose yra įvairių maisto suvartojimų arba per mažai, kai rizika liga.Kuris maistas iš tikrųjų gali sumažinti fizinės sveikatos riziką, o kurie atneš blogų pabaigos?

1. Tinkamas 8 kategorijų padidėjimas ir sumažinus 6 maisto suvartojimo rūšis padės sumažinti lėtinių ligų riziką

„Ataskaitoje“ apibendrinami mitybos veiksniai, susiję su pagrindinės sveikatos pabaigos rizika.Visi grūdai, daržovės, vaisiai, sojos pupelės ir produktai, pienas ir jo produktai, žuvis, riešutai, geriamasis vanduo (geriama arbata) ir kt., Įrodymų laipsnis yra B.

Be to, per didelis suvartojimas gali padidinti blogos sveikatos rizikos riziką:Gyvūninė mėsa, dūminė mėsa, druska, gėrimas, cukraus turintys gėrimai, aliejus ir kt., Įrodymų laipsnis yra B ir aukštesnis.

„Ataskaitoje“ buvo pažymėta, kad įrodymų analizė vertinama remiantis įrodymų, nuoseklumo, poveikio sveikatai, tyrimų minia ir pritaikomumui lygiui.Kiekybinis balas apskaičiuojamas remiantis visų įrodymų balu.Pagaliau suformuota išsamaus įrodymų įvertinimo lygio rekomendacinė nuomonė.

2. Daugiau nei pusė suaugusių vyrų geria alkoholį, daugiau nei pusė vyrų geria per daug gerti

Geriamojo elgesys yra labiau paplitęs, „pranešime“ pažymėjo, kad stebėjimo rezultatai 2015 m. Parodė, kad tai parodėSuaugusių vyrų gyventojų gėrimo procentas mano šalyje yra 64,5% Moterys sudaro 23,1%.Vidutinis alkoholio alkoholikų vartojimas kasdien yra 30 gramų vyrų ir 12,3 gramo moterų.

Ir daugiau nei pusė vyrų geria per daug gėrimų.Remiantis alkoholio vartojimu alkoholiu, ≥15 gramų yra apibrėžiamas kaip per didelis gėrimas.

3. Druskos suvartojimas vis dar viršija standartą, tačiau dienos suvartojimas sumažėjo 4,6 gramo, palyginti su ankstesne

„Kinijos gyventojų dietos gairės“ siūlo,Dienos vartojimo druskos vartojimas neviršija 6 gramų per dieną Esmė2015 m. Apklausa parodė, kad vidutinis šeimos gaminimo druskos suvartojimas buvo 9,3 gramo vienam asmeniui per dieną.Nors jis viršija rekomenduojamą kiekį, druskos vartojimas kiekvienais metais mažėjo.Palyginti su 1992 m., Druskos vienam gyventojui kiekis sumažėjo 4,6 gramo per dieną, o vidutinis sumažėjo 2 gramais per dieną kas 10 metų.

4. Vaikai ir paaugliai yra didesni nei suaugusiųjų

Saldžių gėrimų vartojimas kiekvienais metais padidėjo.Pranešama, kad 42,1%miesto, kuriame nėra cukraus, suvartojama iš cukraus, yra iš cukraus turinčių gėrimų ir pieno gėrimų.Vaikuose ir paaugliuose yra pieno gėrimų ir gėrimų cukraus ir gėrimų 30%ir 25%, o tai yra žymiai didesnė nei suaugusiųjų.

Vis dėlto, nors Kinijos gyventojų vidutinis cukraus suvartojimo lygis šiuo metu nėra didelis, vaikai ir paaugliai atkreipė dėmesį į cukraus gėrimų vartojimą.„Ataskaitoje“ paminėjo, kad cukraus turinčių vaikų ir paauglių vartojimo dažnis yra didesnis nei suaugusiųjų.

5. Visas grūdų suvartojimas, tik du procentai pasiekė standartus

„Ataskaitoje“ atkreipė dėmesį, kad gyventojų sveiki grūdai, tamsios daržovės, vaisiai, pienas, žuvis ir krevetės bei sojų pupelės.Pavyzdžiui, grūdai vis dar yra rafinuoti ryžių makaronai, o viso grūdo ir įvairių grūdų nepakanka tik apie 20%suaugusiųjų.Sojų pupelių maistas yra tradicinis sveikas maistas mano šalyje, tačiau dabartinis vartojimo procentas yra mažas, o vartojimo nepakanka.

6. Valgykite pusę katės daržovių per dieną, padidinkite mėsos suvartojimą

„Pranešime“ atkreipė dėmesį, kad daugumos mano šalies žmonių dietos struktūra vis dar palaiko augalų pobūdį, o grūdų maistas vis dar yra pagrindinis energijos energijos šaltinis.Tarp jų gyventojų daržovių suvartojimas vis dar yra stabilus maždaug 270 gramų per dieną, o tai buvo geresniame lygyje, palyginti su kitomis šalimis.

Be to, padidėjo gyvūnų maisto vartojimas gyventojams, padidėjo aukštos kokybės baltymų suvartojimas, o miesto ir kaimo gyventojai visoje šalyje nuo gyvūnų maisto baltymų dalies padidėjo nuo 18,9%1992 m. Iki 35,2%2015 m.Visų pirma, kaimo gyventojų mitybos struktūra buvo labai pagerinta.

▲ Pagrindinis miesto ir kaimo gyventojų dietinių baltymų šaltinis 1992–2015 m.

Tačiau „ataskaita“ taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad kaimo gyventojų mėsos vartojimas daugiausia yra gyvūnų ir mėsos, o žuvų, krevečių ir paukštienos maisto vartojimo santykis yra žemas; Bendras vitamino A, kalcio ir N-3 riebalų rūgščių, tokių kaip maistinės medžiagos, nepakanka.

7. Dietos modelį Jiangnan rajone verta mokytis

Ilgai laikytis sekimo dietos modelis yra svarbus sveiko ilgaamžiškumo kertinis akmuo ir užkirsti kelią lėtinėms ligoms, susijusioms su dieta, ir gali sumažinti mirties riziką.

Skirtingų dietos modelių poveikio Kinijos gyventojams rezultatai sveikatos rezultatams rodo, kad pagrindiniai daugiapakopių ir vaisių, trinkelių ir krevečių produktų, dažų pieno ir sojų pupelių produktų ypatybės, tinkamas kiekis grūdų ir mėsos bei paukštienos, Pagrindinės savybės yra lengvas virimo gaminimas.Jiangnan regioninis modelis atspindi Rytų sveikos mitybos modelį Esmė

Šiose mitybos charakteristikose, turinčiose šias mitybos charakteristikas, maža minios antsvorio nutukimo, 2 tipo diabeto, metabolinio sindromo ir insulto rizika.

8. Nutukimo skaičius ir toliau didėja, o kaimo vietovės yra riebesnės greitesnės

„Ataskaitoje“ paminėjo, kad kintančios suaugusiųjų antsvorio ir nutukimo tendencijos požiūriu 2000–2018 m. Nutukimo procentas padidėja nei antsvorio padidėjimas; Žmonės yra didesni nei miesto gyventojų.

▲ Skirtingų lyčių suaugusiųjų pokyčių tendencija ir nutukimas Kinijoje nuo 2000 iki 2018 m.

Nutukimą dažnai lydi įvairios medžiagų apykaitos anomalijos, o tai yra svarbus rizikos veiksnys, sergantis aukštu kraujospūdžiu, diabetu, širdies ir kraujagyslių bei smegenų kraujagyslių ligomis.Remiantis „Kinijos gyventojų mitybos ir lėtinių ligų ataskaita (2020 m.)“, Super -svorio nutukimo procentas iki 6–17 metų amžiaus siekė atitinkamai 10,4%ir 19,0%. , suaugusiųjų gyventojai turi antsvorio ar nutukimą (50,7%).

9. Fizinio aktyvumo lygis kasmet mažėja, 3 valandos ekrano laiko kiekvieną dieną

„Ataskaitoje“ paminėjo, kad per pastaruosius 20 metų bendras mano šalies gyventojų fizinis aktyvumas kasmet mažėjo, o bendras suaugusiųjų gyventojų profesionalumo, namų ruošos, eismo ir laisvalaikio veiklos skaičius kasmet sumažėjo kiekvienais metais.

▲ Kinijos suaugusių vyrų gyventojų fizinio aktyvumo lygio tendencija nuo 2000 iki 2018 m

▲ Kinijos suaugusių moterų gyventojų fizinio aktyvumo lygio tendencija nuo 2000 iki 2018 m

MLS Football Jersey