MLS Football Jersey
Kt. Bir 13th, 2024
2020 m. Pasaulinis autonominis vairavimas susidūrė su pirmąja šalta žiema.Kada „Burning Money“ mokslinių tyrimų ir plėtros investicijos matė komercializacijos aušrą?Kaip automobiliai be vairuotojų gali nutraukti galiojančius reglamentus ir apriboti gatvių gatves?
Šiais metais Pekinas tyliai atidarė naujovę Yizhuang mieste: pirmojo pasaulio kelio debesies kūrimas integruotas aukšto lygio autonominio vairavimo demonstravimo zona.Kai demonstracinės srities teritorija pamažu tampa didesnė, ji tapo realaus pasaulio bandymų svetaine pasaulinėmis autonominėmis vairavimo įmonėmis. įmonės.

„Nauja“ politika pritraukia įmones, kurias reikia rinkti


2021 m. Pabaigoje Wenyuan, autonominė vairavimo įmonė, užaugusi Guangdžou, pateko į Pekiną.Rowling, šiaurės viceprezidentas, yra „stresas“.
„Palyginti su uždaro bandymo lauku ir fiksuotu bandymo keliu, realusis pasaulis nuolat keičiasi. Kiekvienas kelias ir kiekvienas signalo lemputė gali padėti algoritmui tapti protingesniu.” Išankstinis Pekine.
„Pirmasis kartas šalyje“ yra patraukliausias.Nepilotuojami ir komercializuoti yra pagrindiniai autonominio vairavimo „antrosios pusės“ mazgai.Tačiau abu jie susidūrė su politika. yra pirmieji šalyje.Čia tapo aukšta politika autonominiam vairavimui.
„Jau per vėlu atvykti į Pekiną!”Tačiau Pekino nepilotuojama ir komercinė politika turi sukaupti tam tikrą bandomąją ridą.
Būtent tai nerimauja dėl Rowlingo.Tačiau naujai paleista „Miles for Miles for Testing“ inovacijų demonstracinėje srityje išsklaido jos susirūpinimą. .Po dvejų metų Pekinas pirmą kartą suprato nepilotuojamos transporto priemonės pilotą.
„Pekino gravitacija“ padidino vis daugiau savarankiškų vairavimo įmonių demonstracinėje srityje.Iki šiol demonstracinė zona atvėrė iš viso aštuonis pagrindinius scenarijus, dislokuojant daugiau nei 800 transporto priemonių ir išleido pranešimus kelio bandymams 29 bandomiesiems automobilių kompanijoms, pritraukdama daugiau nei 50 bendrovių vystytis Pekine ir autonominio vairavimo rida. Bandymai viršija 30 milijonų kilometrų.
Pramoninis miesto bandymo lauko mokymo stiprumas


„Yao Ban“, šis būsto pavadinimas yra Tsinghua universiteto informatikos eksperimentinės klasės sutrumpinimas, kurį įkūrė akademikas Yao Qizhi, pasaulyje žinomas kompiuterių mokslininkas.Jo vadovaujami autonominiai vairavimo kursai, kurie apšvietė pirmąją talentų partiją Kinijos autonominėje vairavimo pramonėje.
Talentas yra raktas į naujoves.Kaip Pekinas gali paversti tokius turtingus savarankiškai vairuojančių talentų išteklius pramoniniais ištekliais?
Hongdos kelio ir Rongjingo East gatvės sankryžoje automobilis buvo be vairuotojo.Prieš trejus metus „Kinijos planas“, kuris taip pat buvo kilęs iš Tsinghua universiteto, pirmasis nusileido demonstracinei zonoje, norėdama pastatyti miesto lygio inžinerijos bandymų platformą demonstracinėje srityje.
„Visas miestas yra tarsi bandymo laukas. Jis gali nuolat suteikti bandymų patikrinimo aplinką naujiems produktams ir naujoms technologijoms. Jis palaiko įmones, kad būtų galima atlikti bandomųjų bandymų įrangos ir sistemų patikrinimus, transporto priemonių debesų suliejimo algoritmus ir autonominį vairavimo modeliavimą. .
„Važiuokite“ nuo Pekino iki plačiojo pasaulio


Greitkelyje nuo Pekino iki Šanchajaus autonominis sunkvežimis važiuoja pilnu kroviniu.Tūkstančiams kilometrų paprastai reikia aprūpinti dviem vairuotojais, tačiau autonominės vairavimo pagalbos dėka šis automobilis reikalauja tik vieno asmens, kad būtų galima vairuoti žmogaus -machino rotaciją.
Sunkvežimis yra iš „Qianqin“ technologijos, kuri gimė demonstracinėje zonoje daugiau nei prieš dvejus metus.”Autonominiai sunkvežimiai iš Pekino keliavo į daugiau nei 20 provincijų Kinijoje, ir buvo pradėtos penkios pagrindinės miesto aglomeracijos.” Sausos linijos logistika Jei vairuotojas sumažėja, tai gali sumažinti 750 000 juanių darbo sąnaudas per penkerius metus ir labai sumažinti kurjerių krovinių išlaidų slėgį.
Tuo pačiu greitosios logistikos linija bendrovė ėmėsi pavyzdžio, pradėdama „End -No -En Smart Drive Model“ testą.Anksčiau autonominė vairavimo sistema turi patirti keturis suvokimo, numatymo, planavimo ir valdymo etapus. D Procesas turi įvesti duomenis tik į didelius modelius.
Politikos naujovės ir scenos atidarymas, skirtas skatinti iteracinius technologijų atnaujinimus, taip pat padėjo įmonėms, auginančioms Pekino autonominę vairavimo demonstravimo zoną, jie „vairuoja“ Yizhuangą ir „vairuoja“ į miestą, visą šalį ir pasaulį. .
Nuo šių metų pradžios neolito nepilotuojamos pristatymo transporto priemonės, pristatytos į pagrindinius pramonės parkus ir metro stotis, iš daugelio klientų iš viso gavo beveik 10 000 užsakymų.Nuo tada, kai 2021 m. Gavo pirmąją „Yizhuang“ atvirojo kelio operacijos licenciją, nepilotuojama „Shinkshi“ pristatymo transporto priemonė iš eilės nusileido daugiau nei 30 Kinijos miestų ir regionų ir pradėjo išvykti į užsienį.
Tokios istorijos buvo pastatytos viena po kitos, o Yizhuange atsirado naujoji pramonės struktūra: keli scenarijai, tokie kaip bepiločių taksi, nepilotuojamas platinimas, nepilotuojama sanitarija ir kiti scenarijai autonominio vairavimo srityje ir dalių dalys, apimančios lazerinio radaro dalies , milimetrų bangos radaras ir kt. Pagrindinės dalys, automobilių lusto laukas apima pagrindinius lustus, tokius kaip išmanieji kabinos, autonominis vairavimas ir MCU, ir integruotą intelektualią prijungtą automobilių pramonės grandinės išdėstymą integruotame automobilių kelio debesies lauke … Politika, Scenos ir novatoriški „Pekino gravitacija“. Tai padeda išstumti iš laboratorijos naudodamasi savarankiško vairavimo technologija ir patekti į plačią pasaulį.

Šaltinis: Pekinas kasdien

MLS Football Jersey