MLS Football Jersey
Pn. Bir 14th, 2024

Jimu naujienų reporteris Zhang Xiujuan

Korespondentas He Chengjiang Liu Chengfang

Artėja atostogos „Gegužės diena“, o turizmo ir maisto vartojimas pasibaigia sezono metu.Siekiant užtikrinti dietos saugumą ir fizinę plačiosios visuomenės ir turistų sveikatą Hubei mieste, griežtai kontroliuoti paslėptus įvairios rizikos pavojus, užkirsti kelią maisto saugos incidentams ir sukurti laimingą, taikią ir sveiką festivalio atmosferą, Hubei provincijos rinkos supervizijos administracijos administracija Išleido šiltą priminimą:

1. Maitinimo paslaugų skyrius visiškai įgyvendina pagrindinę atsakomybę

Įvairūs maitinimo paslaugų skyriai, ypač lankytini objektai ir aplinkiniai maitinimo padaliniai, greitkelių aptarnavimo zonos, maitinimo paslaugų skyriai su daugybe patiekalų ir kt., Turime griežtai įgyvendinti pagrindinę atsakomybę už maisto saugą, padidinti atsakomybės už maisto saugą supratimą apie atsakomybę už maistą. , ir vykdyti teisinį laikymąsi.

(1) Venkite perkrauti patiekalus.Protingi įvertinkite priėmimo pajėgumą, iš anksto paruoškite tokius kaip personalo išdėstymą ir ingredientus, kontroliuokite maisto žaliavų pirkimų skaičių ir maisto tiekimo skaičių bei išvengkite rizikos, kurią sukelia maisto perdirbimo rizika.

(2) Personalas yra sveikas.Personalo sveikatos valdymo taisyklių įgyvendinimas, darbuotojai turi galiojantį sveikatos pažymėjimą, įgyvendina dienos ryto tikrinimo sistemą ir ragina darbuotojus išlaikyti gerus asmens higienos įpročius.

(3) Ingredientų šaltinį galima atsekti.Tiekėjai, turintys teisinę kvalifikaciją, turėtų būti atrinkti siekiant griežtai įgyvendinti pretenzijų pažymėjimą ir pirkimo patikrinimą, kad būtų užtikrintas maisto šaltinis, kuriame galima rasti teisiniame ir atsekamame šaltinyje.Griežtai draudžiama įsigyti, perdirbti ir gaminti laukinę gamtą, neteisėtą žvejybos ir žvejybos objektus Jangdzės upės baseine; grybai.

(4) Standartizuokite apdorojimą ir gamybą.Stiprinkite perdirbimo proceso valdymą, sustiprinkite ingredientų valymo, maisto valymo, potvynių prevencijos, dulkių atsparumo ir virtuvės higienos valdymą; Ilgą laiką užkirsti kelią maisto korupcijai ir pablogėjimui;

Antra, maitinimo vartotojai padidina savivaldos supratimą

(1) Atkreipkite dėmesį į vakarienę.Norėdami išeiti į vakarienę, pasirinkite pilną ir švarų valgomojo įrenginį.Pasirinkite didelius patiekalus, tokius kaip neapdoroti vandens produktai, aušinimas „Loquat“, šalti patiekalai ir laukiniai grybeliai.Protingas užsakymas, patiekalų pasirinkimas, pagrįsta dieta, „CD -ROM“ praktika ir atliekų pašalinimas.

(2) Atkreipkite dėmesį į internetinių patiekalų užsakymą.Internetinis užsakymas turėtų patikrinti atitinkamus prekybininko sertifikatus platformoje.Gavę patiekalą, patikrinkite, ar pakuotė ir „maisto saugos sandarinimas“ yra baigti, ar yra atidarymo pėdsakų, ar valgis yra užterštas ir pan., Ir apdorokite, ar valgykite laiku, ilgai neužsaugokite jo ilgai neužtikrinkite jo ilgai, neilgai neužtepkite jo ilgai. laikas.Stenkitės nepirkti didelės rizikos maisto produktų, tokių kaip šalti patiekalai, žaliavinio maisto rūšys, šalto perdirbimo pyragai.

(3) Atkreipkite dėmesį į šeimos patiekalus.Šeimos patiekalai turėtų būti naudojami pagrįstai pirkti ingredientus, atkreipti dėmesį norėdami nusipirkti šviežio maisto, nepirkite šviežių vaisių ir daržovių bei vandens produktų, mėsos ir jų produktų, kurie nėra apžiūrėti, paukštienos, gyvūnų mėsos ir kt. Jos produktai, nevalgykite Maistas, kuris puvosi ir blogėja arba viršija galiojimo laiką.Šaldytą maistą reikia visiškai atšildyti prieš maistą, pasirinkite šviežias ir higienos žaliavas, pasisakykite „dabar pirkti, daryti ir valgyti“.

Vartotojai turėtų kuo greičiau eiti į įprastas medicinos įstaigas, jei dietos vartojimo metu jiems kyla diskomfortų, tokių kaip vėmimas ir viduriavimas.Jei rasite maisto saugos problemų, galite paskambinti į skundą ir pranešti apie skambutį 12315.

(Šaltinis: „Polar News“)

MLS Football Jersey