MLS Football Jersey
Pn. Bir 14th, 2024
„Fujian Daily“ 2024 m. Balandžio 21 d. Leidimas 01
Neištiktiniame maisto rinkoje, kur šalyje yra trilijonų juanių skalė, Fujian kompanija užima pusę upių.Tobulėjant ekonominei ir socialinei, ši tradicinė pramonė greitai išplėtė savo rinką, ji taip pat tapo „Raudonoji jūra“, turinti įvairesnes kategorijas, didesnę paklausą ir konkurencingesnę konkurenciją.Kaip pirmauja tradicinis „lyderis“, esant naujajai situacijai?
„Panpan Food“, kaip viena iš pirmaujančių pramonės įmonių, pirmoji yra dislokuojanti išmaniuosius gamyklas ir ekologiškus gamyklas, pereinant nuo maisto gamybos prie „intelektualios gamybos“, vedančios „kokybišką gamybą“ su naujovėmis.Sudėtinio augimo tempo 15,36%rezultatai per pastaruosius šešerius metus aiškino tradicinio maisto kompanijos supratimą ir naujo produktyvumo praktiką.
Dalis1
Skaitmeninė išmintis, duona yra sveikesnė ir skanesnė
Ar jums reikia 5G technologijos?AI vaizdinis atpažinimas, kaip padaryti duoną sveikesnę ir skanesnę?
„Panpan Food Jinjiang“ ekonominės plėtros zonoje („Wuli Garden“) gamykloje reporteris pamatė ryškią skaitmeninės žvalgybos praktiką maisto gamyboje.
„Panpan Food“ pakavimo dirbtuvės.
Įkurtas 1996 m., „Panpan Foods“ prasidėjo nuo bulvių traškučių ir toliau giliai augino laisvalaikio maisto pramonę
Kol kas prancūziška duona vis dar yra viena iš „Panpan“ produktų.Tačiau, skirtingai nuo perkrautų seminarų daugiau nei prieš 10 metų, šiandienos duonos ir kepimo dirbtuvės yra retos.
Šoninėje -Situ ir makaronų dirbtuvėse intelektualios elektroninės skalės tiksliai su žaliavomis, tokiomis kaip pienas, kiaušiniai, miltai ir kitos žaliavos į „Gram“, siunčiamą į kaukių aparatą iš intelektualios investavimo sistemos, taip pat nustatyta a “. Prevencinės priemonės (sumažinkite arba pašalinkite žmogaus klaidas) “. Užkirskite kelią medžiagoms ir praleistoms medžiagoms.
Kai tešla trinama ir pasiekia standartą, liejimo mašina supjaustė ją formavimu, grįžtama ir laikoma.Makaronai buvo perduoti į plaukų pabudimo kambarį, o fonas automatiškai užfiksavo laiką, o 90 minučių buvo atlikta standartinė fermentacija, kad būtų užtikrintas stabilus skonis.
Po fermentuojant makaronai pateko į tunelio tipo orkaitę kepimui.Išėjęs iš krosnies, AI vaizdinis aptikimas nustato produkto spalvą ir automatiškai pašalina neįgalius produktus.
Kvalifikuota duona į vėsinančią konvejerio juostą įsiurbiama vakuuminio siurbimo taure ir patenka į aušinimo procesą, sukonfigūruojantį GMP 100 000 lygio valymo sistemą 9 minutes aušinimo …
Veidas, liejimas, budėjimas, kepimas, aušinimas, pakavimas, pakavimas, pakavimas į sandėlį, 7 pagrindiniai procesai yra rankiniu būdu susisiekiami ir automatinė gamyba viso proceso metu.
Gamybos dinaminiame „Kanban“ už dirbtuvių ribų šios procesų serijos „skaitmeninis dvynys“ dideliame ekrane pateikiamas realiuoju laiku.
„Išmanioje dirbtuvėje per 5G+daiktų interneto technologiją jis ne tik pasiekia intelektualią temperatūros ir drėgmės kontrolę, bet ir išlaiko gamybos aplinką 100 000 lygio gryninimo lygiais, ar tikimasi seminaro, ar įranga yra nenormali ir hidroenergijos ir elektros energijos suvartojimas.
2023 m. „PanPan Food“ investavo 12 milijonų juanių, kad protingai pertvarkytų gamybos seminarą, ir pristatė dirbtinį intelektą, robotiką, daiktų internetą ir kitas technologijas. Ir kokybės stabilumas.
„Panpan Food Company“ yra lauke.
Po metų duomenys paaiškino rezultatus.”Palyginti su 2022 m., Laiko -užsakymo pristatymo greitis padidėja 65%, gamybos sinergijos efektyvumas padidėja 35%, produkto kvalifikacijos greitis padidėja 18%, rankinio veikimo kaina sumažėja 11%, o Defektų aptikimo greitis padidėja 15%. „Bu Xianyong įvedė.
Tai nėra visas Panpano „intelektualios gamybos“ išdėstymo tikslas.
Produktų vitrinoje Bu Xianyong pasiėmė mažą prancūzišką duoną ir išdidžiai pasakė: „Kuria gamykla yra ši duona, kiek laiko reikia kepti ir net ten, kur naudojami miltai, kuri partija yra pridėtas kiaušinis .. .
Šiuo metu per nepriklausomą plėtros sistemą ir gaminių gamybos atsekamumo sistemą „PanPan“ atidarė projektą, pirkimus, gamybą, sandėliavimą, logistiką ir kitas nuorodas, sukonstravo skaitmeninę intelektualią gamybos bazę ir imsis pavyzdžių įgyvendinant produktų atsekamumą pramonėje pramonėje .
„Ne aukštos kokybės maistas, o ne sveiki gėrimai nėra gaminami.”Siekdamas realizuoti maisto saugos, mokslinės gamybos ir liesos gamybos šaltinį, nuo 2015 m., Panpanas pradėjo „priimti ankstyvuosius įvaikius“, norėdami ištirti skaitmeninės žvalgybos transformacijos kelią, palaipsniui išplėsti 5G intelektualiųjų gamyklų statybą ir reklamuojamos iki jos reklamuojamos. Grupės fiksuota gamykla.
„Iš lauko, tiekėjų, gamyklų, pardavėjų iki vartotojų, viso proceso, susijusio su visu saugos ir kokybės kontrolės procesu, ir efektyvus atsekamumas.” Centras ir pripažino CNAS laboratorijos valdymo sistemą, kuria siekiama užtikrinti, kad kiekvienas produkto vartotojas valgytų patikimesnius.
Dalis2
Sutelkite dėmesį į inovacijų ir praktikos pramonės lyderystės atsakomybę
Nuo oficialių Pekino žiemos olimpinių žaidynių ir Hangdžou Azijos žaidynių tiekėjo iki būsimo Kinijos rėmėjo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, „Panpan“ nuolat laimėjo trijų pagrindinių sporto renginių garbę, atspindėdama Kinijos maisto gamybos stiprybę ir žavesį.
„Panpan“ prekės ženklo muziejuje daugybė produktų yra stulbinantys.Tarp jų Pekino žiemos olimpinių žaidynių „Panpan FD“ (užšaldytas ir sausas) veidas žiemos olimpinėse žaidynėse sunaudojo 520 000 barelių.
„Naudokite FD technologiją („ Aerospace Frozen “ir„ Dry Technology “), kad išeitumėte apie 97%šviežių ingredientų, esant minuso 30 ° C vakuume., Palyginti su tradicine dehidratacijos technologija, FD technologija yra neuždengta, pridedami konservantai, pridedami konservantai, o mityba nebus. Pameskite.Reikėjo tik 3 dienų, kol jos tyrimai ir plėtra išlaikė griežtus Olimpinės organizacijos komiteto bandymus ir tapo geriausiu maistu, kuris atitiko žiemos olimpinių žaidynių standartą.
„Panpan“ maisto dirbtuvės.
Už greičio ir kokybės yra pasikartojantis maisto technologijos atnaujinimas, kuris taip pat rodo galingą „Panpan“ tiekimo grandinę, inovacijas ir techninius rezervinius galimybes.
Kukurūzai Songyuan, Jilin, šiaurės rytuose, Yam Henane, bulvės Vidinėje Mongolijoje, Betelio riešutų taro Changting, Fujian, Quinoa Qinghai, juodosios pupelės Xiaogang Village, Anhui … Panpanas sukūrė didelį žaliavinių medžiagų sodinimą bazė šalyje ir 18 gamyklų.„Jis ne tik statė gamyklas visoje šalyje ir pastatė sodinimo ir veisimosi bazes aplink gamyklą“, bet ir įsigijo Naujosios Zelandijos pieno miltelius ir sviestą kilmės kilmėje, kokosų Pietryčių Azijoje, kviečius Kanadoje ir kt. Išplėskite žaliavų tiekimo grandinę į pasaulį. “Sakė Song Chang Town.
„Būstinė yra Fujian mieste, seminaras yra šalyje, ir jis yra išplėtotas visame pasaulyje.” Jiangnan universitetas.
„Greitai besislapstantiems atsitiktiniams maisto produktams auga inovacijų palaikymas yra vienas iš stebuklingų ginklų pramonėje.” Prancūziškos duonos, taip pat džiovintų pyragų ir kokosų, pagamintų gėrimų, ir kt., Yra novatoriški sprogmenys.Iki šiol grupė turi 31 išradimų patentus, 109 praktinius patentus ir 266 pasirodymo patentus.
„Panpan“ maisto dirbtuvės.
Produktų parodų zonoje ką tik laimėjau 2024 m. Tarptautinio maisto apdovanojimą (žinomą kaip maisto pramonės pasaulinis „Oskaras“).”Skrudinta duonoje nėra trans -riebalų rūgščių, kurios pridedama su jūros dumblių cukrumi, turinčiu mažą saldumą ir neturi naštos.”
„Nauja produktyvumas yra aukštos kokybės naujovės, o naujovės turi neatsilikti nuo vartotojų poreikių.” taip pat pirmaujanti įmonė pramonėje.
Sveikata ir mityba „PanPan“ tirpalai yra „sumažėję“ ir „padidėja“: sumažėja, o tai reiškia, kad reikia sumažinti nereikalingą maisto priedą;
Mažas natrio, mažai cukraus, mažas aliejus, mažai riebalų, be trans -riebalų rūgščių … valymo etiketės, supaprastinti ingredientai tampa tendencijomis; Laktanas nėra atsparus Azijos pieno rūgšties bakterijų gėrimams, žalios kokoso sultys be konservantų, skonių, pigmentų … vis daugiau turtingų produktų linijų, kurios atitinka žmonių nuolatinį sveikatos priežiūros vartotojų poreikius.
„Šiandien naujas kokybės produktyvumas tampa nauja įmonės plėtros orientacija”. Maisto gamybos pramonės produktyvumas.
Dalis3
Energijos taupymas ir vartojimo mažinimas, kyla į ekologišką tvarų vystymąsi
„Panpan Changting“ maisto gamykla yra nacionalinė žalioji gamykla.
Vaikščiojimas gamykloje, augalo viršus yra padengtas saulės fotoelektrinėmis lentomis, o biurų pastate naudojamos vietinės gelžbetoninės medžiagos. kiek įmanoma.
Operacinis vadybininkas Yan Wenhai specialiai pristatė mažą krosnies technologijos transformaciją.Jį suprojektavo „Panpan Changting Branch“ darbuotojas Xu Meilin ir laimėjo prizą Nacionaliniame „Panpan Food“ techninės reformos inovacijų konkurse.
Greito gamyklos dirbtuvių džiovinimo srities gamykloje originalios gamtinių dujų tonos sunaudojo aukščiau nei grupės vidurkis.”Aš pridedu pertvarą ant tiesioginio dūmtraukio, kad būtų galima kontroliuoti perteklinį šilumos ir dispersijos greitį orkaitėje, ir sureguliuokite ugnies galią, kad būtų patenkinti orkaitės proceso temperatūros reikalavimai, kad sutaupytų gamtinių dujų kiekį. Lėtinant šiluminės energijos ir taupymo praradimą ir taupymą. Gamtinės dujos.
Po transformacijos krosnies gamtinių dujų suvartojimas sumažėjo nuo 36,6 kubinių metrų/tonos iki 22 kubinių metrų/tonos, o tai kiekvienais metais gali sutaupyti beveik 120 000 juanių.11 grupių šakų orkaitę galima nukopijuoti ir pakeisti, o tai kiekvienais metais gali sutaupyti 1,32 mln. Juanių gamtinių dujų išlaidų.”Dar svarbiau, kad jame yra plytų, skirtų įmonės energijos taupymo ir vartojimo mažinimo koncepcijai, ekologiškam ir žemai anglies vystymuisi.”
„Panpan“ maisto dirbtuvės.
Tokiu būdu pastaraisiais metais pastaraisiais metais įvairios panpano maisto šakos buvo nuolat statomos ir konkuruojamos tarpusavyje
„Anhui Xiaogang“ gamykla pradėjo intelektualųjį energijos suvartojimą „Centrinį oro“ kondicionierių.
Lėtai „Shandong Company“ dirbtuvėse bulvių mirksėjimo ir lupimo technologijos naudojimas naudojamas norint sutaupyti 7,5%žaliavų ir sumažinti kietųjų atliekų kiekį. sistema kiekvienais metais;
Jinjiango šakoje, sureguliavus mišrų gamtinių dujų ir oro santykį, degimo orlaivis pasiekia geriausią degimo būseną. , anglies dioksido, anglies dioksido, oksido ir dūmų dalelių mažinimas valgo išmetimą;
Shenyango šakoje iš lėto dirbtuvių išleidžiamas garas yra išgaunamas prie vandens šildymo, bendrabučio ir biurų pastato kaitinimo;
2022 m. Anhui Luzhou filialas pasiekė anglies neutralumą, pirkdamas anglies mainus, tapdamas pirmąja nulinės anglies gamyklos mano šalies laisvalaikiu maisto pramonėje;
2023 m. Buvo baigta „Green Low -Carbonization“ 12 gamybos bazių pertvarka ir buvo įtrauktas į tipinį Pramonės ir informacinių technologijų ministerijos „maisto pramonės plėtros ataskaitos“ atvejį.
Yan Wenhai žurnalistams sakė, kad gamybos proceso automatizavimas ir intelektas žymiai pagerino gamybos efektyvumą ir sumažino energijos suvartojimą.Tuo pačiu metu „PanPan“ taip pat aktyviai praktikavo techninius energijos taupymo ir vartojimo mažinimo modernizavimą, pavyzdžiui, gamtinių dujų naudojimą kepti ir mažinti taršą gamybos proceso metu; 25%.
„Žalios ir žemos anglies ir tvarios plėtros yra nusipelniusi naujojo produktyvumo ir„ Panpan “maisto praktikos krypčių prasmė. Mes ir toliau padidinsime investicijas, kad skatintume visos įmonės visos grandinės naujovių gerinimą ir užtikrintume ekologiškesnius aukštos kokybės produktus. Tegul masės valgo sveikesnes, maistingesnes ir ekologiškesnes.
Reporteris
Tvirta „nauja“ pritraukti „kokybę“
Chen Yan ir Zhang Ying
Šiuo metu „naujas produktyvus produktyvumas“ tapo aukšto dažnio žodžiu įvairių vietų išdėstymui.Naujas kokybės produktyvumas apima strateginės kylančių pramonės šakų auginimą ir augimą bei ateities pramonės šakų planavimą į priekį, tačiau taip pat apima tradicinės pramonės šakų pertvarkymą ir tobulinimą.
Mūsų provincijoje daugelyje tradicinių pramonės šakų yra galimybė pakeisti aukštą, protingą ir žalią, o yra vietos transformacijos erdvei, kuri žymiai pagerina viso veiksnio produktyvumą.Ugdant naujas produktyvias jėgas, daugelis tradicinių gamybos įmonių, tokių kaip „Panpan“, susiduria su jūsų rekonstravimo procesu nuo puikios.
„PanPan“, laikydamasi naujų naujų kokybės produktyvių jėgų nešiklio, naudojantis naujomis technologijomis ir naujais modeliais, kad įšvirkštų naują kinetinę energiją į tradicines technologijas, taip optimodama tiekimo grandinę ir pratęsdamas pramoninę grandinę, kad būtų pasiektas visas gamybos ir gamybos procesas, Kokybės kontrolė ir produkto kūrimas.Jos inovacijų ir „intelektualios gamybos“ kelias gali įkvėpti tradicines gamybos įmones -tai naujovių plėtrai, pagreitinti skaitmeninių technologijų įgalinimą ir sustiprinti ekologiškų ir žemų anglies plėtrą, ypač siekiant skatinti skaitmeninių technologijų taikymą tradicinėje gamyboje, tvarkant Norėdami peržvelgti nestiprias, nepatenkinamų ir nepatenkinamų kliūčių, grokite aukštos kokybės transformacijos ir atnaujinimo „Forge -end“ dainą.
Ataskaita/atsiliepimai
MLS Football Jersey