MLS Football Jersey
Kt. Bir 20th, 2024

„Mercedes“ atstovas George’as Russellas sako, kad „Red Bull“ yra „žingsniu priekyje visų“ prieš naująjį Formulės 1 sezoną.

F1 bandymai prieš sezoną: George'as Russellas sako, kad „Red Bull“ yra „žingsniu priekyje visų“
F1 bandymai prieš sezoną: George’as Russellas sako, kad „Red Bull“ yra „žingsniu priekyje visų“

Antrąją priešsezoninių bandymų dieną Bahreine tempą užfiksavo „Ferrari“ komandos atstovas Carlosas Sainzas, o nuo „Red Bull“ lenktynininko Sergio Perezo ir „Mercedes“ atstovo Lewiso Hamiltono.

Sainzas pirmąją dieną įveikė greičiausią laiką, kurį pasiekė tris kartus pasaulio čempionas Maxas Verstappenas.

Tačiau Russellas gyrė „Red Bull“ ir pavadino konstruktorių čempionus „tokia įspūdinga komanda“.

Jis pridūrė: „Red Bull yra favoritai ir tikrai žingsniu lenkia visus kitus. To buvo galima tikėtis.”

„Ferrari“ lenktynininkas Charlesas Leclercas, kuris dieną baigė šeštas greičiausias, bėgdamas tik lėtesnėje rytinėje sesijoje, sutiko su Russello vertinimu.

Leclercas sakė: „Kalbant apie savijautą, mūsų automobilis jaučiasi daug geriau nei praėjusiais metais. Mano pirmasis jausmas yra toks, kad „Red Bull” yra šiek tiek priekyje.”

Sainzas naudojo minkštą C4 padangą kelioms važiavimų serijoms, kurių geriausias laikas buvo viena minutė 29,921 sekundės.

Ispanas buvo 0,758 sekundės greitesnis už Perezą, kuris savo greičiausiam bėgimui naudojo kietesnę ir lėtesnę C3 padangą.

Su C3 padangomis Sainzo geriausias laikas buvo 0,718 sek. lėtesnis nei Perezo, tačiau nustatytas šiltesniu, lėtesniu paros metu.

Ratų laikai priešsezoninio testavimo metu yra žinomai nepatikimas formos rodiklis dėl žaidžiamų kintamųjų skaičiaus.

Degalų apkrova, trasos sąlygos, paros laikas, padangos ir jėgos agregato nustatymai yra vieni iš veiksnių, galinčių iškreipti konkurencinį vaizdą atliekant testus, komandoms siekiant patobulinti savo automobilius prieš pirmąsias lenktynes toje pačioje Bahreino trasoje kovo 2 d.

Tačiau F1 viduje vis labiau sutariama, kad Red Bull, praėjusiais metais sukūręs dominuojantį sezoną F1 istorijoje, vėl turi lemiamą pranašumą prieš likusią aikštę.

Russellas, kuris ketvirtadienį nevairavo, bet paskutinę bandymų dieną penktadienį dalinsis automobiliu su Hamiltonu, sakė, kad jį paskatino naujojo Mercedes pojūtis.

„Praėjusiais metais automobilis buvo tikrai sudėtingas vairuoti – mes su Lewisu juo nepasitikėjome“, – sakė jis. „Negalėjome pulti vidutinio ir didelio greičio posūkiuose, kol neišsiveržė galinė dalis, o automobilio nuoseklumo atžvilgiu padarėme tikrai gerą žingsnį.

„Mes tikrai galime pasikliauti juo geriau, nei galėjome praeityje, ir tai buvo didžiulis dėmesys. Praėjusiais metais pastebėjome daug W14 trūkumų, kuriuos komanda padarė puikų darbą, kad ištaisytų.

„Dabar mes turime mašiną mechaniškai, kur aerodinaminiai vaikinai gali eiti ir sutelkti dėmesį į pritraukiamosios jėgos stiprinimą. Anksčiau, kad ir ką darydavome aerodinamiškai, kildavo problemų su lenktyniniu automobiliu.

„Kai automobilis jaučiasi gerai, bet jo tempas ne visai tinkamas, tereikia rasti jėgą tinkamose vietose.

„Šis taisyklių kartojimas tikrai yra miela vieta visoms komandoms. Norite, kad automobilis būtų kuo žemiau, bet negalite nusileisti per žemai, jei pasieksite dugną arba sukeltumėte atšokimą, kuris vis dar yra komandoje. kai kurių komandų fonas.

„Red Bull jau yra toje mieloje vietoje, bet tikimės, kad pavyks sumažinti atotrūkį. Tačiau norint tai padaryti, reikės daug sunkaus darbo.”

„McLaren“ pilotas Lando Norrisas buvo ketvirtas greičiausias prieš Danielį Ricciardo RB – antroji „Red Bull“ komanda atkreipia dėmesį, nes, atrodo, žengė žingsnį į priekį, nusipirkusi daug dalių iš pagrindinės aprangos.

Ricciardo buvo kitas, kuris savo greičiausiam ratui naudojo C4 padangas, o daugiausia dėmesio skyrė C3, kuris bus minkščiausias mišinys, kurį galima įsigyti pirmąjį lenktynių savaitgalį.

Diena du rato laikai

1 Carlosas Sainzas („Ferrari“) – 1:29,921

2 Sergio Perezas („Red Bull“) – 1:30,679

3 Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) – 1:31,066

4 Lando Norrisas („McLaren“) – 1:31,256

5 Danielis Ricciardo (RB) – 1:31,411

6 Charlesas Leclercas („Ferrari“) 1:31,750*

7 Lance’as Strollas („Aston Martin“) – 1:32.029

8 Estebanas Oconas (Alpės) – 1:32,061

9 Valtteri Bottas („Sauber“) – 1:32.227

10 Oscar Piastri (McLaren) – 1:32.328*

11 Loganas seržantas (Williamsas) – 1:32.578

12 Fernando Alonso („Aston Martin“) – 1:33.053*

13 Zhou Guanyu („Sauber“) – 1:33.715*

14 Pierre’as Gasly (Alpės) – 1:32.805*

15 Kevinas Magnusenas („Haas“) – 1:36,611

16 Nico Hulkenberg (Haas) – 1:37.509*

Yuki Tsunoda (RB) – 1:34.136*

  • = laikas nustatytas rytinėje sesijoje. Sainzas, Ricciardo ir Sargentas greičiausią laiką pasiekė su C4 padanga, visi kiti – su C3. C1 yra kiečiausia padanga; C5 pats minkštiausias.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

MLS Football Jersey